НМТ-2024
НМТ-2024: ПРО ВАЖЛИВЕ ДЛЯ УЧАСНИКІВ
Особливості реєстрації для участі у НМТ-2024
Для реєстрації на НМТ перейди за покликанням:
https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt
НМТ-2024: ви запитуєте – ми відповідаємо
Календар НМТ 2024: ключові дати
Для вступу до університету абітурієнти 2024 складатимуть національний мультипредметний тест. Ознайомтеся з графіком ключових подій НМТ 2024, щоб своєчасно пройти всі важливі етапи тестування.
Календар реєстрації на НМТ 2024:
- 14 березня – 11 квітня — основний період реєстрації на НМТ 2024;
- до 15 квітня — дата, до якої можна внести зміни в реєстрації (предмет на вибір та/або місце);
- протягом 7 днів від дня завантаження сканкопій у кабінет — отримання підтвердження про реєстрацію та можливість сформувати сертифікат учасника НМТ 2024.
Будьте уважні: реєстрація на НМТ обов’язкова — без реєстрації ви не зможете брати участь у тестуванні. Вона відбуватиметься дистанційно, тобто їхати нікуди не доведеться. Щоб зареєструватися на НМТ 2024, вам необхідно створити особистий кабінет на сайті УЦОЯО.
Коли буде запрошення на НМТ 2024:
- до 8 травня — кожен зареєстрований учасник отримає персональне запрошення з датою та точною адресою пункту НМТ.
Календар проведення НМТ 2024:
- 14 травня – 19 липня — основна та додаткова сесія НМТ.
Відомо, що основна сесія НМТ розпочнеться у травні, а найбільша кількість тестових днів припаде на червень: у травні першими тести складатимуть випускники попередніх років, а випускники 11 класів 2024 складатимуть НМТ після завершення навчального року в школі. Додаткова сесія НМТ відбудеться у липні — для тих учасників, які з поважних причин не зможуть долучитися до основної сесії.
Результати НМТ 2024 стануть відомі:
- у день тестування — ви побачите бали на екрані комп’ютерів після складання тестів з усіх 4-х предметів.
Також свої результати НМТ 2024 ви зможете переглянути в персональному кабінеті УЦОЯО.
Докладно про те, скільки мінімум потрібно набрати балів, щоб мати змогу вступати у 2024 році до університету, дивіться у статті Прохідні бали НМТ 2024.
Про особливості НМТ-2024 можна дізнатись за покликанням зображення.
Незабаром стартує реєстрація для участі в НМТ-2024
Реєстрація для участі в НМТ-2024 розпочнеться у березні та триватиме до початку квітня. Очікується, що пізніше будуть оголошені конкретні дати, оскільки потребує підтвердження графік проведення тестування.
Варто зазначити, що реєстрація учасників відбуватиметься виключно в онлайн-режимі.
Учасник буде повинен створити персональний електронний кабінет, завантажити необхідні документи та внести дані про себе. Після цього майбутній учасник НМТ зможе обрати предмети, які складатиме під час іспиту.
Протягом реєстрації можна буде вносити зміни до внесеної інформації, яка подається в електронному кабінеті. Так, у разі зміни місця проходження або четвертого предмета вступник зможе внести оновлену інформацію, яку він подав раніше, але лише до закінчення реєстрації. Після завершення періоду реєстрації змінити інформацію буде неможливо.
МОН затвердило графік тестування
Про це вказано у наказі Міносвіти України. НМТ відбудеться у формі комп'ютерного тестування.
Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2024 році заплановано провести протягом 14 травня — 19 липня. Такий період визначено наказом Міністерства освіти і науки України.
Окрім цього, зазначеним наказом затверджено перелік навчальних предметів, із яких відбудеться тестування. Також передбачено, що НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір. Обов’язкові — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.
Для кожного учасника тестування проходитиме в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, — з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва.
Зауважимо, що обов'язковими предметами на НМТ-2024 будуть:
- Українська мова;
- математика;
- історія України.
Четвертий предмет для складання учасники зможуть вибрати під час реєстрації для участі в НМТ з такого переліку:
- українська література;
- біологія;
- географія;
- хімія;
- фізика;
- англійська, німецька, французька або іспанська мова.
Особливості реєстрації для участі у НМТ 2023
Особливості проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ)
СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ
Детальніше можна дізнатися за посиланням
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Тестування проходитиме у дві сесії:
- основна: 5 червня – 23 червня;
- додаткова: 11–24 липня.
Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.
До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).
У додатковий період (5–12 червня) зможуть зареєструватися особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.
Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.
Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.
ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ НМТ-2023
Для потенційних учасників національного мультипредметного тесту, які планують складати НМТ у 2023 році, ми підготували інформаційні листи з характеристиками сертифікаційних робіт з усіх предметів. Ознайомитись з якими можна у розділі сайту "Інформаційно-методичні матеріали": "Інформаційні листи" ⇒ "ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ".
Докладніше про зміст, структуру кожного предмета НМТ й оцінювання з нього читайте у розділі "СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ" обравши необхідний предмет.
Під час брифінгу було представлено модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію і проведення вступної кампанії у 2023 році.
Як зазначив Сергій Шкарлет, це – спільне напрацювання Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Українського центру оцінювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.
Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть доступними на ній у майбутньому.
Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.
Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний іспит (ЄФВВ).