Експонати для шкільного музею від морських піхотинців
Тут пам’ятають тих, хто захищає Україну
Морські піхотинці #36обрмп передали експонати до шкільного музею у селищі Весняне
Гільзи, осколки від снарядів, шеврони різних військових формувань, прапори з передової, а також світлини з фронту – усе це поповнило експонати музею у школі селища Весняне, що на Миколаївщині.
Веснянська об’єднана територіальна громада, дізнавшись, що морпіхи повернулись з ротації, звернулась до Командування морської піхоти із проханням про допомогу. Музей вже був створений цього року з нагоди Дня Захиснка України, але не вистачало «артефактів» з війни. Морські піхотинці одразу зголосились поповнити невеличкий музей тим, що подарували «брати» під час ротації.
– Все що ми вам сьогодні привезли, було зібрано за цей рік у районі відповідальності 36 бригади морської піхоти, – розповідала дітям, коли ті розглядали нові експонати, начальник групи цивільно-військового співробітництва бригади лейтенант Валентина Струтинська. – Це діставали із землі біля Талаківки, Водяного, Широкиного, української землі, яка й досі не знає спокою.
Стенди, розташовані у невеличкій кімнаті школи, розповідають про героїчні та водночас трагічні сторінки буднів жителів селища, які брали участь у бойових діях. Населення у Весняному не велике, трохи більше 1500 жителів, але ветеранський рух тут активний, адже майже 50 «веснянців» брали участь в АТО\ООС, багато хто й зараз продовжує служити. Вони і принесли власні фотографії для музею та неодноразово приходили до дітей, щоб розповісти свої історії.
Представники селища та школи подякували українським захисникам за візит й допомогу у вдосконалені музею. Зокрема, голова Веснянської об’єднаної територіальної громади Леонід Мухарський та його секретар Анна Трегуб висловили сподівання щодо подальшої плідної співпраці з Командуванням морської піхоти, та запевнили, що тут пам’ятають тих, хто захищає Україну зараз, й ніколи не забудуть тих, хто віддав своє життя за неї. Також, військовим показали капсулу часу, яку місцеві ветерани встановили нещодавно перед школою.
«Коли поранена Вітчизна,
А також і у мирний час,
Ви пам’ятайте покоління,
Як ми боролися за вас»
Саме такі чотири строки було вирішено залишити нащадкам тими «веснянцями», хто завжди готовий боронити нашу країну, а також у пам’ять про тих, хто вже віддав за неї найцінніше.
Дмитро Завтонов, АрміяInform